گم شدن گذرنامه

گم شدن گذرنامه

گذرنامه یا پاسپورت یکی از مدارک مهم شناسایی است. گم شدن گذرنامه می‌تواند دردسرساز باشد و احتمال سوءاستفاده از گذرنامه مفقودی بسیار زیاد است. بنابراین، در صورت مفقود شدن گذرنامه فوراً باید برای گرفتن گذرنامه المثنی اقدام کرد تا از عواقب گم شدن پاسپورت جلوگیری کنید.

آخرین مطالب

چاپ آگهی تحدید حدود در روزنامه کثیرالانتشار

چاپ آگهی انحلال شرکت

متن (نمونه) آگهی دعوت به مجمع در روزنامه

گم شدن گذرنامه

اعلام مفقودی وصیتنامه

مفقودی فاکتور بلوک سیلندر

گم شدن سند ازدواج و نحوه درخواست المثنی

ثبت آگهی مفقودی کارت دانشجویی

ثبت آگهی تاسیس شركت

کم هزینه ترین روزنامه برای ثبت آگهی دعوت از بستانکاران

 

انواع پاسپورت

 

1- پاسپورت معمولی

این نوع گذرنامه – که به آن پاسپورت توریستی، پاسپورت خدماتی یا پاسپورت معمولی هم گفته می‌شود – متداول‌ترین نوع پاسپورت است و بیش‌تر شهروندانی که درخواست دریافت پاسپورت دارند این نوع گذرنامه را دریافت می‌کنند.

2- پاسپورت خدماتی

این نوع که پاسپورت رسمی هم خوانده می‌شود برای کارمندان دولت برای انجام امور مرتبط با دولت صادر می‌شود.

3- پاسپورت دیپلماتیک

این نوع که گذرنامه سیاسی هم نامیده می‌شود برای افراد سرشناس سیاسی یک کشور برای سفرهای رسمی بین‌المللی صادر می‌شود.

4- پاسپورت اضطراری

این نوع که گذرنامه موقت هم خوانده می‌شود پاسپورتی است که برای مدتی بسیار محدود برای افرادی صادر می‌شود که به هر علتی، مثلاً گم‌کردن پاسپورت یا به‌سرقت‌رفتن آن، قادر به ارائه‌ی پاسپورت نیستند و با اخلال در سفر خود مواجه شده‌اند. تاریخ انقضای پاسپورت‌های موقت بسیار کم است.

5- پاسپورت اشتراکی

این نوع زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که یک گروه قصد سفر با هم به مقصدی واحد را داشته باشند، مثلاً گروهی از ورزشکاران برای شرکت در یک مسابقه‌ی ورزشی.

6- پاسپورت خانوادگی

این نوع برای یک نفر از اعضای خانواده صادر می‌شود و دارنده‌ی پاسپورت می‌تواند با استفاده از آن اعضای خانواده‌ی خود را نیز در سفر همراه داشته باشد، البته درصورت استفاده از این نوع دیگر اعضای خانواده نمی‌توانند بدون حضور دارنده‌ی اصلی سفر کنند.

7- پاسپورت داخلی

برخی از کشورها برای سفر شهروندان یک کشور داخلی همان کشور نیز پاسپورت طراحی کرده‌اند. در حال حاضر طراحی پاسپورت برای سفرهای داخلی بیش‌تر برای کنترل مهاجرت‌ها و شمار سفرهای بین‌شهری است.

مواردی که در این‌جا به آن‌ها اشاره کردیم متداول‌ترین انواع گذرنامه هستند و تمامی موارد را دربرنمی‌گیرند. پاسپورت‌های ایرانی تنها شامل سه مورد اول هستند. گذشته از این پاسپورت‌ها به دو صورت کاغذی و بایومتریک طراحی و صادر می‌شوند و در حال حاضر بسیاری از کشورها، برای جلوگیری از تقلب و جعل پاسپورت، روی به استفاده از پاسپورت بیومتریک آورده‌اند

 

گم شدن پاسپورت

در صورت گم شدن گذرنامه، شما باید سریعاً مفقود شدن آن را به اداره گذرنامه اعلام کنید تا گذرنامه گمشده مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار نگیرد. اگر تاریخ اعتبار گذرنامه گم‌شده شما تمام شده است، برای دریافت گذرنامه جدید کافی است به یکی از دفاتر پلیس به علاوه ده مراجعه کنید. اما اگر گذرنامه مفقودشده شما دارای اعتبار است، برای جلوگیری از عواقب گم شدن پاسپورت و سوءاستفاده‌های احتمالی باید به سرعت برای دریافت گذرنامه المثنی اقدام کنید. البته وضعیت اقامتی افراد در چگونگی دریافت گذرنامه المثنی تأثیر دارد. توجه داشته باشید که حضور شخص برای اعلام مفقودی گذرنامه و درخواست صدور مجدد آن الزامی است.

 

نکته:  اعلام مفقودی گذرنامه  فقط با ثبت آگهی مفقودی گذرنامه انجام نمی‌گیرد و در نتیجه، مراجعۀ حضوری به دفاتر پلیس+۱۰ ضروری است.

 

مدارک برای صدور المثنی پاسپورت

 

 1. 1: تکمیل دو برگ فرم صدور گذرنامه
 2.  
 3. 2: ارائه فتوکپی از صفحات ۲ و ۳ و صفحه دارای مهر آخرین خروج درصورت موجود بودن. اگر مدرکی مبنی بر تاریخ خروج قانونی از کشور در اختیار نباشد، فرم استعلام خروج قانونی باید تکمیل و ضمیمه شود.
 4.  
 5. 3:ارائه اصل شناسنامه جمهوری اسلامی ایران و دو سری فتوکپی از کلیه صفحات (شناسنامه افراد بالای ۱۵ سال باید عکس‌دار باشد).
 6.  
 7. 4: سه قطعه عکس بیومتریک ۴*۳ جدید تمام رخ، از روبرو، بدون کلاه و عینک، برای خانم‌ها با رعایت حجاب کامل اسلامی
 8.  
 9. 5: اعلام کتبی شرح کامل چگونگی مفقود شدن گذرنامه به صورت مشروح و خوانا در دو نسخه
 10.  
 11. 6: ارائه نامه اعلام و تأیید پلیس محلی، مبنی بر مفقود شدن گذرنامه
 12.  
 13. 7: ارائه فتوکپی کارت شناسایی ملی
 14.  
 15. 8: ارائه اصل رسید پرداخت هزینه صدور گذرنامه براساس جدول هزینه‌های کنسولی
 16.  

در ضمن دارندگان گذرنامه خارجی باید علاوه بر مدارک یاد شده، مدارک زیر را نیز ضمیمه کنند:

 1. 1: ارائه دو نسخه فتوکپی از گذرنامه خارجی
 2.  
 3. 2: تکمیل فرم تقاضای بقا به تابعیت جمهوری اسلامی ایران (فرم بقا به تابعیت در ضمیمه فرم گذرنامه است).

 

زمان دریافت گذرنامه المثنی

 

تا چند سال پیش، صدور مجدد گذرنامه حدود شش ماه طول می‌کشید. اما با تمهیدات جدیدی که پلیس برای این منظور اندیشیده است، زمان لازم برای دریافت گذرنامه المثنی به حدود بیست روز رسیده است. 

 

نکته:  باید توجه داشت که گرفتن پاسپورت برای بانوان به اجازه محضری همسر نیز نیاز دارد. بنابراین مدت زمان لازم برای گرفتن این مورد را نیز باید در نظر بگیرید که معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد و در دفاتر اسناد رسمی انجام می‌گیرد.

 

هزینه چاپ اگهی مفقودی گذرنامه

 

 روزنامه اتحاد ملت به عنوان کم هزینه ترین روزنامه کثیرالانتشار نسبت به انتشار آگهی های مفقودی گذرنامه  در سراسرکشور آماده خدمات دهی به هم وطنان  عزیزمان است.

روزنامه کثیرالانتشار اتحاد ملت با گستره سراسری این امکان را برای همه هموطنان عزیزمان فراهم آورده است که با یک تماس تلفنی یا به صورت آنلاین در سایت  آگهی روزنامه با متن پیشنهادی خودتان و کم ترین هزینه اگهی مفقودی خود را در روزنامه اتحاد ملت  منتشر نمایید. شماره ۰۹۳۳۰۱۶۴۴۳۳ آماده پاسخگویی  و راهنمایی شما عزیزان هستند.ضمنا در ساعات غیر اداره به صورت ۲۴ ساعته از طریق واتساپ  و  سامانه ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشارمی توانید با همکاران ما نیز در ارتباط باشید.

 

پذیرش چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار اتحاد ملت

 

سامانه ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

۰۲۱۸۸۹۸۲۱۳۷

۰۲۱۸۶۰۵۴۱۱۸

۰۲۱۸۶۰۵۲۳۹۰

۰۲۱۸۸۳۹۰۳۸۶

۰۲۱۸۶۰۵۲۷۷۵                                            

۰۲۱۸۶۰۵۴۸۱۰                                                      

۰۹۳۳۰۱۶۴۴۳۳

آدرس ارتباطی ما

 

 

آدرس ارتباطی  ما

 • دفتر مرکزی : يوسف آباد، خیابان اسدآبادی، بين خيابان ١٩ و ٢١ پلاك ٢٠٧. واحد ٥.
 •  
 • تلفن ثابت :
 • 02188982137
 • 02186054118
 • 02188390136
 • 02188902447
 • 02186052633
 • موبایل :09330164433  شبانه روزی از طریق پیامک
 •  

           09364702205 (پاسخگویی از ساعت 10تا 16)

 •  
 • ایمیل :etehademelat.ir@gmail.com

 

 •  

مجوز ها