چرا باید آگهی دعوت از بستانکاران را در روزنامه منتشرکنیم؟

از آن جا که یک شرکت خواه سهامی و یا غیر سهامی، در طول فعالیت خود در جریان مبادلات مالی بسیاری قرار دارد، احتمال دارد افراد بستانکار بسیاری وجود داشته باشند که به نوعی دسترسی به آنها مقدور نبوده و یا به علت پنهان کاری های عمدی، توسط مراجع قضایی شناسایی نگردند. به هر حال وقتی یک شرکت در مرز ورشکستگی قرار می‌ گیرد و از نگاه قانونی باید مراحل تصفیه را انجام بدهد. به نوعی باید تمامی بستانکاران شرکت مذکور اعم از سهامداران و طلبکاران احتمالی در جریان قرار گرفته و ادعای آنها مورد بررسی قرار گیرد.

آگهی دعوت از بستانکاران به دلیل اطلاع رسانی همگانی صورت می گیرد. به طوریکه هر فرد بستانکاری که در طول تصفیه حساب های نهایی شرکت مطلع شده و همراه با اثبات ادعای حق و حقوق خود به دنبال تصفیه ی طلب خود از شرکت باشد.

نکته: دلیل انتشار آگهی دعوت از بستانکاران علاوه بر این اطلاع رسانی عمومی به نوعی می تواند مسئولیت خبر تمامی بستانکاران را در قالب یک آگهی ساده به انجام برساند.

 

نکاتی که باید در مورد تنظیم آگهی دعوت از بستانکاران  رعایت کنیم

 

1: باید این آگهی طی سه نوبت و هر بار با فاصله ی یک ماه صورت گیرد و در هر نوبت، آگهی قید به نوبت خود داشته باشد. به طوری که کاملاً مشخص باشد که آگهی در نوبت اول است یا دوم و یا سوم.

2:در تنظیم آگهی دعوت از بستانکاران باید نام کامل و دقیق شرکت به همراه شماره ی ثبت و هم چنین شناسه ی ملی شرکت قید شده باشد. از طرفی باید در آگهی دعوت از بستانکاران، اطلاع رسانی کامل و کافی به جهت مراتب ورشکستگی و اجرای مراحل قانونی تصفیه ذکر شود و هم چنین اطلاعات کامل از آگهی انحلال شرکت که سابق بر آن در یک روزنامه ی کثیرالانتشار منتشر شده است، قید شود.

نکته:ذکر مواردی مانند: آدرس دقیق محل تصفیه ی شرکت همراه با کد پستی در کنار نام مدیر تصفیه وجود داشته باشد. بدین ترتیب هر فرد بستانکاری میتواند از این نوع تنظیم آگهی دعوت از بستانکاران در جریان تمامی جزئیات قرار گرفته و در صورت تمایل به محل شرکت به جهت تصفیه مراجعه نماید.

 

نمونه متن آگهی دعوت پستانکاران:

آگهی دعوت از بستانکاران شرکت  اپادانا   به شماره ثبت 2546 و شناسه ملی ۱۰۸۶۱۲۰25۴۸ ( نوبت اول)
پیرو آگهی انحلال منتشره در روزنامه رسمی شماره ۲۲22۱ مورخ 21/۰۸/۱۴۰۱ تهران و در اجرای ماده ۲۲۵ قانون تجارت از کلیه
بستانکاران احتمالی اعم از حقیقی و حقوقی و یا هر ذینفع دیگری که از شرکت مذکور مطالبات و یا ادعایی دارند می رساند حداکثر ظرف
مدت ۶ ماه از تاریخ اولین نوبت آگهی به محل قانونی شرکت در حال تصفیه واقع در بوشهر  _ بوشهر  خیابان سنگی  
پلاک 32 واحد ۱۳ مراجعه نمایند. بدیهی است پس از انقضای مدت مذکور هیچگونه ادعایی پذیرفته نخواهد بود.
 علی اصفهانی 

 

روزنامه کثیرالانتشار اتحاد ملت با گستره سراسری این امکان را برای همه هموطنان عزیزمان فراهم آورده است که با یک تماس تلفنی یا به صورت آنلاین در سایت ، آگهی خودتان را در این روزنامه منتشر نمایید. شماره ۰۹۳۳۰۱۶۴۴۳۳ آماده پاسخگویی  و راهنمایی شما عزیزان هستند.ضمنا در ساعات غیر اداره به صورت ۲۴ ساعته از طریق واتساپ و پیام رسان های داخلی  و سامانه ثبت آگهی در  روزنامه کثیرالانتشار   می توانید با همکاران ما نیز در ارتباط باشید.

 

پذیرش چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار اتحاد ملت

سامانه ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

۰۲۱۸۸۹۸۲۱۳۷

۰۲۱۸۸۳۹۶۱۴۹

۰۲۱۸۸۳۹۱۴۲۱

۰۲۱۸۸۳۹۰۱۳۶

۰۹۳۳۰۱۶۴۴۳۳

۰۲۱۸۶۰۵۲۳۹۰

 

 

 

 

آدرس ارتباطی ما

 

 

آدرس ارتباطی  ما

 • دفتر مرکزی : يوسف آباد، خیابان اسدآبادی، بين خيابان ١٩ و ٢١ پلاك ٢٠٧. واحد ٥.
 •  
 • تلفن ثابت :
 • 02188982137
 • 02186054118
 • 02188390136
 • 02188902447
 • 02186052633
 • موبایل :09330164433  شبانه روزی از طریق پیامک
 •  

           09364702205 (پاسخگویی از ساعت 10تا 16)

 •  
 • ایمیل :etehademelat.ir@gmail.com

 

 •  

مجوز ها